Mio Decor - systemy zaciemnień do domu

Jesteśmy dystrybutorem firmy Mio Decor na województwo łódzkie. Mio Decor specjalizuje się w produkcji elektrycznych osłon wewnętrznych: karniszy, rolet rzymskich, materiałowych oraz żaluzji drewnianych. Naszym odbiorcom oferujemy wyroby gotowe wyposażone w automatykę uznanych producentów. Prowadzimy takżes przedaż własnych silników i komponentów do produkcji elektrycznych osłon wewnętrznych.

Rolety, karnisze a może nowoczesne panele japońskie? – jaki rodzaj zaciemnień wybrać do domu?

Przeszklenia w domu są niezwykle istotnym elementem nie tylko nowoczesnej aranżacji pomieszczeń, ale przede wszystkim rozwiązaniem wpływającym na niższe rachunki za prąd czy ogrzewanie. Obszerne przeszklenia zapewniają bowiem więcej światła dziennego w domu oraz pozwalają zachować optymalną temperaturę w pomieszczeniach. Mają jednak i wady – nadmiar światła utrudnia oglądanie telewizji, a wieczorem zapraszają ciekawskich do Twoich wnętrz. Dlatego warto pomyśleć o roletach albo karniszach. Co wybrać?

Postaw na innowacyjność. Elektryczne karnisze – hit nie tylko w hotelach?

W hotelach, czy salach konferencyjnych, gdzie przesuwanie karniszy na wysokich powierzchniach jest dość utrudnione, ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem są zdecydowanie elektryczny karnisze. Można nimi sterować za pomocą pilota, a nawet zaprogramować tak, by zasłony automatycznie „reagowały” na zbyt wysoki czy zbyt niski poziom światła w pomieszczeniu.

Taki system sprawdza się  więc w hotelach, restauracjach ale również w apartamentach czy loftach, gdzie ogromne przeszklenia często zastępują w całości ścianę.  Elektryczne karnisze to wygodne i wcale nie tak drogie rozwiązanie, dlatego coraz częściej doceniają je także właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań. To duże bowiem ułatwienie zarówno kiedy:

-          przesuwanie zasłon ze względu na wysokie pomieszczenia jest utrudnione

-          jak i kiedy zależy Ci na dobrym wykorzystaniu także tych przestrzeni szklanych. Nie musisz się już bowiem zastanawiać, jak zasłonisz czy odsłonisz zasłony, jeśli dostęp do okna blokuje np. długi, ciężki narożnik. Za pomocą pilota szybko ustawisz pożądany poziom jasności w pomieszczeniu. 

Różnorodność opcji nie tylko pod względem montażu ale również samego sterowania, pozwala dobrać karnisze idealnie do własnych potrzeb i oczekiwań. Możesz np. połączyć alarm budzika z odsłonięciem zasłon, bez wychodzenia z łóżka albo ustawić włączanie kina domowego z zaciemnieniem okien.  Elektryczne karnisze kooperują również z  systemem domu inteligentnego, a dzięki temu możesz jeszcze bardziej czuwać nad bezpieczeństwem swojego domu czy optymalnym komfortem mieszkalnym.

Rolety, plisy czy żaluzje – dopasuj nowoczesne technologie do swojego stylu

Jeśli niekoniecznie lubisz zasłony, ale nadal szukasz sprawdzonych sposobów na zaciemnienie pomieszczeń, to możesz zdecydować się np. na elektryczne:

-          rolety materiałowe albo typu Day&Night,

-          plisy,

-          albo nadal popularne i praktyczne żaluzje.

Nowoczesne technologie rozpieszczają nas na każdym kroku i sprawiają, że mieszkamy o wiele bardziej komfortowo niż 20 – 30 lat temu. Elektryczny napęd, to niezwykła wygoda, zwłaszcza w większych przestrzeniach, gdzie każdego ranka manualnie musisz otwierać każdą roletę z osobna. Automatyczny mechanizm, który w dodatku można zaprogramować, by np. o 7 – ej rano wprowadził odpowiednią ilość światła dziennego do domu, to rewelacyjny pomysł i ułatwienie zwłaszcza dla tych bardziej zabieganych. Dziś nie musisz wcale szukać kompromisów pomiędzy materiałem i designem zaciemnienia, a rodzajem mechanizmu. Zarówno rolety, plisy czy żaluzje zakupisz z elektrycznym napędem. Na co się więc zdecydować?

Jeśli standardowe żaluzje (zerknij także na te wykonane z drewna czy bambusu) kojarzą Ci się z chłodną biurową aranżacją, to może o wiele bardziej do gustu przypadną Ci materiałowe rolety? Takie odznaczają się nieprzeciętnym, eleganckim wyglądem i będą pasować zarówno do salonu, sypialni, jak i nawet do łazienki.  Ciekawym rozwiązanym są też  rolety typu Day &Night, zwłaszcza w pomieszczeniach gdzie nie tylko w nocy, ale również w dzień zależy Ci na większej dyskrecji. Rolety zapewniają elegancką i oryginalną aranżację, w ciągu dnia nie blokują dostępu do światła dziennego, ale nie pozwalają na zaglądanie ciekawskim do Twoich pomieszczeń. Natomiast w ciągu nocy dodatkowe pasy nasuwają się na roletę, przyciemniając całkowicie okno.

Z kolei plisy sprawdzą się w tych pomieszczeniach gdzie chcesz łączyć dostęp do światła dziennego z wysoką ochroną własnej prywatności. Poziom światła możesz regulować bowiem z dwóch stron – zarówno od góry, jak i od dołu. Taki pomysł spodoba Ci się szczególnie w kuchni, łazience, albo w salonie.

Zarówno plisy, rolety, jak i żaluzje współgrają z nowoczesnym designem zasłon. Możesz tworzyć całkiem ciekawe aranżacje w swoich oknach, zapewniając sobie właściwe warunki mieszkalne, jak i stworzyć przytulny, bardzo ciepły klimat mieszkalny.

Elektryczny napęd zapewnia Ci wiele ciekawych opcji, między innymi:

-          synchronizację z systemem inteligentnego domu,

-          oraz szybki dostęp do światła, czy jego ekspresowe blokowanie

Za pomocą takiego mechanizmu masz pełną możliwość reakcji, również, jeśli nie ma Cię w domu, a chcesz, by w upalny dzień Twoje pomieszczenia odznaczały się chłodnym, przyjemnym klimatem.  Nie wiesz, jaki silnik wybrać, bądź jakie rozwiązanie zapewni Ci wymierne i najlepsze korzyści? Chętnie pomożemy fachowym doradztwem i profesjonalnymi projektami.

W naszej ofercie znajdą państwo:

  • karnisze elektryczne
  • rolety rzymskie
  • żaluzje
  • plisy
  • panele japońskie
  • tkaniny do wszystkich rodzajów zaciemnień
  • sztukaterię

Nasze realizacje:

rolety rzymskie

roleta rzymska elektryczna