Konfigurator


Krok 1 z 7 - Ogrzewanie

Sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym. Dzięki zaprogramowanym wcześniej panelom grzewczym umożliwia precyzyjne sterowanie każdą strefą grzewczą domu powodując oszczędności nawet do 30%. Dlatego możemy kontrolować temperaturę oraz włączać lub wyłączać ogrzewanie z dowolnego miejsca na Ziemi.

Pomiar temperatury w pomieszczeniach umożliwia jej bieżący odczyt na wyświetlaczu telefonu, tabletu lub komputera. Dzięki zaprogramowanym wcześniej panelom grzewczym umożliwia precyzyjne sterowanie każdą strefą grzewczą domu. W związku z tym możemy kontrolować temperaturę oraz włączać lub wyłączać ogrzewanie z dowolnego miejsca na Ziemi.

Krok 2 z 7 - Rolety lub żaluzje

Sterowanie roletami okiennymi . Zainstalowane moduły umożliwiają pojedyncze lub grupowe sterowanie roletami, żaluzjami, markizami. Dzięki zainstalowanym sterownikom system automatycznie latem wykrywając zbyt wysoką temperaturę w pomieszczeniach zasłoni okna. W przypadku gdy zimą świeci słońce rolety podniosą sie automatycznie odsłaniając okna po to aby nagrzać wnętrze domu. Oprócz w/w funkcjonalności z każdego miejsca na Ziemi możliwe jest sterowanie i kontrola otwarcia rolet, żaluzji okiennych lub markizy.

Czujnik ruchu pełni przede wszystkim funkcję bezpieczeństwa, czyli alarmu informującego nas o wtargnięciu do domu w przypadku naszej nieobecności. Dodatkowo w godzinach wieczornych lub nocnych pełni funkcje komfortową zapalając światła w wybranych strefach po wykryciu ruchu (np. nocna podróż do kuchni lub toalety nasza, gościa lub dziecka). Czujnik ten dodatkowo w przypadku braku domowników i nie wykrycia ruchu przez zaprogramowany czas wprowadzi nasz dom w tryb bezpiecznej hibernacji zmniejszajac tym samym znacznie zużycie energii elektrycznej oraz cieplnej.

Krok 3 z 7 - Czujniki dymu i zalania

Zainstalowany czujnik dymu w przypadku pożaru natychmiast powiadomi nas o zaistniałem zagrożeniu dźwiękowo, na telefon, tablet i komputer. Oprócz tego uruchomi zaprogramowaną scenę bezpieczeństwa np. oświetli drogę do wyjścia z domu, podniesie wszystkie rolety po to aby po otwarciu okna wyjsć z domu oraz uruchomi system oddymiania pomieszczeń.

Niesamowicie funkcjonalny czujnik zalania o futurystycznym wzornictwie, kompaktowych rozmiarach oraz szerokim wachlarzu dodatkowych funkcji. To niezwykłe urządzenie potrafi stać na straży bezpieczeństwa Twojej rodziny i Twojego domu. Dzięki zaawansowanej technologii i precyzji, poinformuje Cię o grożącym Ci zalaniu oraz gwałtownych skokach i spadkach temperatur. Zainstalowany czujnik w przypadku wykrycia wody na podłodze powiadomi nas o tym dźwiękowo, na telefon lub tablet. W przypadku zainstalowania dodatkowego zaworu odetnie główne zasilanie wody do domu ograniczając w ten sposób możliwość powstania rozległych uszkodzeń.

Krok 4 z 7 - Światło

Sterowanie oświetleniem z możliwością regulacji natężenia światła od 0% do 100%. Opcja ta umożliwia tworzenie wielu dogodnych scen świetlnych jednym naciśnięciem na telefon lub tablet np. scena ROMANTYCZNA, czy oglądanie TV, KOLACJA, itp.. Dodatkowo opcja ta nie pozwoli nam wychodząc z domu pozostawić włączone światło w jakimkolwiek z pomieszczeń. Oprócz aspektów bezpieczeństwa funkcja ta ogranicza niepotrezbne i często nadmiarowe zużycie energii elektrycznej.

Sterowanie oświetleniem bez możliwości regulacji nateżenia światła. Opcja ta umożliwia tworzenie wielu dogodnych scen świetlnych jednym naciśnięciem na telefon lub tablet np. scena KINO, czy oglądanie TV, KOLACJA, IMPREZA itp.. Dodatkowo opcja ta nie pozwoli nam wychodząc z domu pozostawić włączonego światła w jakimkolwiek z pomieszczeń naszego domu. Oprócz aspektów bezpieczeństwa funkcja ta ogranicza niepotrezbne i często nadmiarowe zużycie energii elektrycznej.

Uwolnij wodze fantazji aranżując wnętrze salonu czy łazienki. Stwórz efekt oświetlenia dostosowany do warunków panujących na dworze, Twojego nastroju lub specjalnej okazji. 3 miliony barw czeka na Twoje indywidualne pomysły! RGBW Controller to jedyny na świecie zaawansowany, bezprzewodowy sterownik do obsługi czterokolorowych taśm LED. Prócz tradycyjnych kanałów RGB obsługuje także czwarty kanał światła białego dla uzyskania szerszej, pastelowej palety barw. Moduł pozwala na pracę z nawet czterema dowolnymi czujnikami analogowymi.

Krok 5 z 7 - Gniazda

Sterowanie gniazdami elektrycznymi. Funkcja ta umożliwia wyłączenie wszystkich gniazd elektrycznych np. przy wyjściu z domu. Dzięki niej zmniejszamy zużycie energii pobieranej przez urządzenia wpięte do sieci elektrycznej oraz zwiększamy bezpieczeństwo poprzez wyeliminowanie ryzyka powstania pożaru wywołanego przez urządzenie wpięte do prądu np. ładowarka telefonu komórkowego. Dodatkowo umożliwa również sterowanie wybranymi gniazdami pod które podpinamy takie urządzenia jak: lampka nocna, wiatrak pokojowy, nawilżacz powietrza, akwarium i wiele innych...

Krok 6 z 7 - Pozostałe

Kontaktrony po zainstalowaniu w oknach pełnią funkcję alarmu obwodowego informując nas o ich otwarciu. Nie czekajmy na to, aż zadziałają czujniki ruchu w momencie kiedy złodziej jest już w naszym budynku!!! Kontaktron poinformuje nas o włamaniu w chwili gdy ktoś ingeruje w nasze okno, czyli znacznie wcześniej niż czujnik ruchu. Kontaktrony dodatkowo realizują funkcję oszczędności energii cieplnej, tzn. po otwarciu okna wyłączają ogrzewanie w wybranych pomieszczeniach.

Dzięki dodatkowo zainstalowanym pilotom np. w lampie naszego samochodu możemy otwierać i zamykać dowolną bramę poprzez 2-krotne mrugnięcie światłami naszego samochodu.Kontrola i otwieranie możliwe jest również przy pomocy telefonu lub tableta z dowolnego miejsca na świecie.

Sterownie podlewaniem ogrodowym umożliwia włączenie i wyłączenie podlewania trawnika w każdej chwili oraz z każdego miejsca na świecie. Dodatkowo w połączeniu z systemem pogodynki internetowej FIBARO wie kiedy i jak długo padał deszcz, w związku z tym nie uruchomi podlewania trawnika przez kilka dni.

Krok 7 z 7 - CentralkiPodsumowanie

Czy chcesz fakturę na osobę prywatną czy na firmę?
Podając adres email wyrażasz zgodę na przesłanie informacji marketingowej.