Flood Sensor

flood sensor

Najpiękniejszy, funkcjonalny, czujnik zalania, jaki kiedykolwiek powstał

FIBARO Flood Sensor to niesamowicie funkcjonalny czujnik zalania o futurystycznym wzornictwie, kompaktowych rozmiarach oraz szerokim wachlarzu dodatkowych funkcji. To niezwykłe urządzenie potrafi stać na straży bezpieczeństwa Twojej rodziny i Twojego domu. Dzięki zaawansowanej technologii i precyzji, poinformuje Cię o grożącym Ci zalaniu oraz gwałtownych skokach i spadkach temperatur. Przy tym jest całkowicie bezobsługowy i nie wymaga specjalistycznego montażu.

opakowanie flood sensor

Na początku była kropla ...

Woda jest najpospolitszą substancją na świecie. Daje życie ale również często potrafi je odebrać. Niejednokrotnie woda była przyczyną wojen, konfliktów i utraty majątku całego życia. Dzięki wodzie możemy się cieszyć każdym dniem i doznać wspaniałego uczucia orzeźwienia. Waga tego jak ważna jest dla nas ta substancja, pokrywająca ponad 70 % naszego globu, skłoniła nas do oddania jej hołdu. Projektując FIBARO Flood Sensor inspirowaliśmy się doskonałością kropli wody. Każda pojedyncza kropla, podobnie jak moduły naszego systemu, potrafi egzystować w pojedynkę ale także łączyć się z innymi, tworząc jedną spójną całość. Kształt kropli jest doskonały i nieskazitelny. Dlatego obudowa naszego sensora nie mogła wyglądać inaczej. Obudowa przypomina idealną kroplę wody. Wykonana została z wysokiej jakości białego, błyszczącego tworzywa sztucznego. Flood Sensor to urządzenie dopracowane w każdym calu. Doskonałe pod względem funkcjonalnym i perfekcyjne do granic technologicznych możliwości.

czujnik zalania

Perfekcja w każdym detalu

FIBARO Flood Sensor to najbardziej zaawansowany technologicznie, najbardziej funkcjonalny, a przy tym niebywale estetyczny czujnik zalania dostępny na globalnym rynku. Inżynierowie Fibaro zanim rozpoczęli pracę nad tym urządzeniem, przetestowali większość bateryjnych rozwiązań wśród sensorów zalania dostępnych w sprzedaży. Żadne z nich nie spełniało naszych oczekiwań, dlatego rozpoczęliśmy pracę nad własnym projektem, spełniającym najbardziej wygórowane oczekiwania naszych Klientów. Tak powstał FIBARO Flood Sensor - czujnik zalania wyposażony w najnowsze technologie dbające o bezpieczeństwo Twoje i Twojego domu. A wszystko to zamknięte w miniaturowej, kompaktowej obudowie.

CZUJNIK PRZECHYŁU

Reaguje na ponad 15 stopniowy przechył oraz poruszenie urządzeniem (w obu kierunkach). Poinformuje Cię o każdej próbie przeniesienia urządzenia lub sabotażu.

SYRENA ALARMOWA

Wbudowana syrena alarmowa pozwoli szybko zareagować na wypadek zalania, gwałtownej zmiany temperatury bądź sabotażu.

TELESKOPOWE SONDY

Moduł jako jedyny na rynku prawidłowo działa na nierównych powierzchniach, dzięki zastosowanym złotym teleskopowym sondom, dopasowującym się do kształtu powierzchni.

WYJŚCIE / WEJŚCIE

Wbudowane złącza wyjścia pozwalają na podłączenie zewnętrznej sondy i zamontowanie czujnika w dowolnym miejscu. Natomiast złącze wejścia umożliwia współpracę z dowolnym przewodowym systemem alarmowym.

CZUJNIK TEMPERATURY

Wbudowany czujnik temperatury może zostać użyty do sterowania ogrzewaniem podłogowym lub wspomagania systemu przeciwpożarowego informacją o nagłej zmianie temperatury np. podczas pożaru.

ZASILANY BATERYJNIE

Jedna bateria wystarczy na zasilanie urządzenia przez nawet 2,5 roku.*

ZABEZPIECZENIA SABOTAŻOWE

Specjalnie opracowana konstrukcja pozwoliła na zastosowanie mechanizmu antysabotażowego, chroniącego zamkniętą obudowę sensora.

 

Jeden sensor, wiele możliwości

Nasz sensor zalania to urządzenie całkowicie bezkompromisowe. W zależności od miejsca, w którym ma pracować, może być zasilane z baterii jak również z zasilacza. Czujnik z powodzeniem będzie pracował z napięciem 12 i 24 Volt. Dzięki dodatkowemu złączu sygnałowemu, FIBARO Flood Sensor można zintegrować z niemal każdym domowym systemem alarmowym. Natomiast wyjście pozwoli na montaż zewnętrznej sondy zalania i wykorzystanie czujnika wszędzie tam, gdzie mamy utrudniony dostęp.

Zasilaj z gniazdka lub baterii

Flood Sensor możesz zasilać napięciem 12/24V lub baterią, która wystarczy na 2,5 roku pracy.

Współpraca z systemami alarmowymi

Czujnik pozwala na integrację z niemal każdym przewodowym systemem alarmowym dostępnym na rynku.

Przewodowy i bezprzewodowy

Czujnik pozwala wysyłać powiadomienie o zdarzeniu drogą kablową bądź bezprzewodową.

Dualne zabezpieczenie sabotażowe

Nasz czujnik zalania jest prześliczny! Aż chce się go dotknąć i przyjrzeć mu z bliska. Wiemy o tym i doskonale to rozumiemy. Jednak należy pamiętać, że jest to urządzenie mające bardzo odpowiedzialne zadanie – zadbać o nasz dom i pozwolić na szybką reakcję. Każde ruszenie go czy przełożenie w inne miejsce może spowodować, że czujnik przestanie spełniać swoją rolę. Dlatego nawet najmniejsza zmiana położenia urządzenia zostanie wykryta dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu a każda próba otwarcia obudowy wykryta i zaraportowana centrali.

dzieci czujnik zalania

Wszędzie tam, gdzie jest potrzebny

Wczesne wykrycie przykrego w skutkach zdarzenia jest w przypadku awarii niezwykle istotne. Dzięki kompaktowym rozmiarom FIBARO Flood Sensora oraz bogatym możliwościom zasilania i komunikacji z systemem alarmowym, masz gwarancję, że pierwszy dowiesz się o powstałej usterce i zagrożeniu domową powodzią. Czujnik może być zamontowany dosłownie w każdym, nawet najtrudniej dostępnym miejscu. Jeśli nie zmieści się w newralgiczne miejsce możliwej usterki, zawsze możesz podłączyć do niego przewodową sondę* i doprowadzić jej sensor tam gdzie tego potrzebujesz.

Złote teleskopowe sondy

FIBARO Flood Sensor wyposażony został w trzy ultraczułe sondy, pokryte 24 karatowym zlotem. Zastosowanie mechanizmu wyrafinowanych teleskopów pozwala na umieszczenie czujnika w dowolnym miejscu, także na nierównej powierzchni. Złoto zapewni urządzeniu brak kłopotów z korodowaniem elementów sond oraz maksymalną precyzję w wykryciu cieczy. Wszystko po to byś mógł zacząć działać, jeszcze zanim usterka zacznie być groźna.

sondy zalanie

Sygnalizator otwarcia obudowy

Dla zapewnienia bezpieczeństwa, obudowa FIBARO Flood Sensora została zabezpieczona przed otwarciem, wyłączeniem i zniszczeniem urządzenia. Wykrycie jakiejkolwiek ingerencji w obudowę spowoduje wywołanie alarmu i poinformowanie o tym fakcie wybranych domowników przy pomocy ustawionych komunikatów SMS, Push bądź e-mail.

otwarcie obudowy flood sensor

Informowanie przez kolorowanie

Wystarczy jedno spojrzenie i wiesz w czym problem. Wszystko dzięki świetlnym, kolorowym alarmom. W zależności od koloru podświetlenia diody LED w FIBARO Flood Sensorze, wiesz czy czujnik wykrył zalanie, wysoką lub niską temperaturę. Dzięki wbudowanemu miernikowi zasięgu, możesz łatwo sprawdzić czy wybrane dla sensora miejsce pozwala na komunikację z centralą czy może będziesz potrzebował zewnętrznej sondy dla zapewnienia prawidłowej pracy czujnika.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeszcze zanim w naszym domu pralka czy wanna zgotuje nam małą, prywatną powódź, różne elementy hydrauliki sygnalizują, że powinniśmy się im przyjrzeć bliżej. Niewielkie wycieki przy odpływie wanny oraz malutkie kałuże obok odpływu pralki powinny wzbudzić w nas zainteresowanie. Jednak co zrobić gdy wanna jest zabudowana a wycieki póki co są tak niewielkie, że trudno je dostrzec spod zabudowy? Dmuchać na zimne i zamontować FIBARO Flood Sensor wszędzie tam, gdzie możemy podejrzewać możliwe nieszczelności a dostęp do tych miejsc jest bardzo utrudniony. Takim miejscem jest właśnie odpływ zabudowanej wanny, zabudowana pralka lub zmywarka. Zamontuj w ukrytych, newralgicznych miejscach FIBARO Flood Sensor i śpij spokojnie. A w razie nawet najmniejszych wycieków zawczasu dostaniesz informację na swój smartfon i będziesz mógł wezwać fachowca.

wanna zalanie

Trudno zatapialny

Czujnik został stworzony do pracy w najtrudniejszych warunkach. Prawidłowo funkcjonuje w niskiej temperaturze, nawet do -10°C* i wysokiej do 95°C*. Nie straszne mu zalania i powodzie. Jego obudowa zapewnia czasową wodoszczelność, pozwalającą na bezpośredni kontakt z cieczą oraz wyporność zapobiegającą utonięciu i zaprzestaniu komunikacji. Tylko taki czujnik może zagwarantować Ci bezpieczeństwo.

Błyskawiczna reakcja

Wykrycie przez Fibaro Flood Sensor zagrożenia zalaniem może wywołać automatyczną reakcję systemu Fibaro, który dla bezpieczeństwa i uniknięcia zniszczeń, odłączy dopływ wody do zagrożonego miejsca. Wystarczy, że zastosujesz w instalacji hydraulicznej prosty elektrozawór. System będzie mógł nim automatycznie sterować dzięki podłączeniu do niego modułu Fibaro Relay Switch. Fibaro Flood Sensor w połączeniu z elektrozaworem i modułem Relay Switch, to gwarancja spokoju dla Ciebie i bezpieczeństwo dla Twojego domu.

Ujarzmij ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to niesamowity komfort dla mieszkańców i niestety zmora dla domownika odpowiadającego za jego obsługę. Bardzo trudno ustalić optymalną temperaturę i w odpowiednim momencie wyłączyć ogrzewanie by uniknąć podłogi niedogrzanej lub zbyt gorącej. Dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury, FIBARO Flood Sensor pomoże Tobie w zarządzeniu temperaturą podłogi. Centrala zadba o to aby temperatura była najbardziej komfortowa dla Twojej rodziny a przy tym nie pozwoli narazić Cię na niepotrzebne koszta.

Nie dopuści do oblodzenia

Dzięki temu, że FIBARO Flood Sensor bez większego problemu radzi sobie z działaniem w trudnych warunkach, możesz z powodzeniem użyć go na zewnątrz domu do kontrolowania temperatury podłoża na podjeździe czy zabezpieczenia pomieszczeń przed zbyt wielkim spadkiem temperatury. Jeżeli Twój podjazd jest pochyły to nawet najmniejsze oblodzenie może spowodować zsunięcie się samochodu lub problemy z wyjechaniem z garażu. A wtedy o uszkodzenia nietrudno. FIBARO Flood Sensor w połączeniu z podgrzewanymi matami w podłożu zapobiegnie powstaniu oblodzenia poprzez uruchomienie mat podgrzewających podjazd gdy tylko wykryje ujemną temperaturę podłoża.

... i pomoże w wykryciu pożaru.

Niestraszne mu niskie i wysokie temperatury. Jakikolwiek nagły skok temperatury będzie wywoływał alarm w centrali, a domownicy zostaną o nim natychmiastowo powiadomieni na swoje mobilne urządzenia. Dzięki FIBARO Flood Sensorowi możesz zapobiec pożarowi jeszcze w jego początkowym i niegroźnym stadium, kiedy z jego wykryciem mogą mieć problem czujniki przeciwpożarowe. Sensor FIBARO Flood Sensor to doskonałe wsparcie dla Twojego domowego systemu przeciwpożarowego.

Perfekcyjna kombinacja

Zaawansowane asocjacje i obsługa rozbudowanych scen pozwolą Twojej centrali Home Center 2 samodzielnie podjąć właściwe kroki natychmiast po wykryciu zagrożenia powodzią czy pożarem. Ujawnienie, przez czujnik zalania, cieczy w okolicach pralki, spowoduje odcięcie wody poprzez podłączony do Relay Switcha elektrozawór wody a Wall Plug, do którego podłączona została pralka, wyłączy ją by nie została uszkodzona z powodu braku dostępu do niej. W przypadku wykrycia pożaru, Relay Switch odłączy elektrozawór gazu a centrala zadba o oświetlenie drogi ewakuacyjnej i pozbędzie się dymu poprzez uruchomienie wentylacji na maksymalny poziom pracy. To tylko niektóre z możliwych kombinacji współpracujących ze sobą modułów w Systemie Fibaro.

Wbudowany tester zasięgu

Dla Twojego bezpieczeństwa i pewności prawidłowej pracy czujnika zalania, wyposażyliśmy go we wbudowany miernik zasięgu w sieci Z-Wave. Komunikacja w bezprzewodowej sieci Z-Wave pozwala na łączność z centralą na duże odległości także poprzez łączność pośrednią, przy użyciu innych bliskich komunikującemu się urządzeniu modułów Z-Wave. Wbudowana dioda LED pozwoli Ci łatwo sprawdzić czy sensor ma dobry zasięg i może się komunikować z Systemem Fibaro czy wymaga innej lokalizacji.

tester zasiegu zalanie