Przędzalniana

Kolejny raz trafiliśmy na dość trudne zadanie, polegające na zabezpieczeniu starego kompleksu biurowego, ciągnącego się między dwoma ulicami. Musieliśmy poradzić sobie z dużą rozległością terenu i problemem z rozprowadzeniem kabli. Poza alarmem i kamerami klient zdecydował się także na system kontroli dostępu. Dzięki temu na teren fabryki i do budynków dostęp mają tylko upoważnione osoby, posiadające specjalne karty dostępowe. Całość jest rejestrowana i w każdym momencie można sprawdzić kto i w jakim czasie otwierał dane drzwi. System można także wyposażyć w rozpoznawanie czy dana osoba posiada maseczkę na twarzy. W ten sposób można ustawić powiadomienia o nieprzestrzeganiu restrykcji związanych z Covid - 19. Konieczne było jednak rozwiązanie jeszcze jednego problemu – wpuszczanie osób, które nie posiadają karty, a przychodzą w odwiedziny do danej firmy. Niestety patrząc na rozległość terenu i ilość biur, odpadła możliwość montażu systemu domofonowego przewodowego. Na szczęście udało się zamontować system GSM, który dzwoni bezpośrednio na telefon klienta. Wybierając tonowo numer na telefonie, można daną osobę wpuścić na teren fabryki.

Na posesji zamontowaliśmy kilkanaście kamer IP + szybkoobrotową kamerę z zoomem 30 krotnym. Dzięki temu nadzorca ma podgląd 24 godziny na dobę, co się dzieje na terenie obiektu. Ze względu na to, że na tak sporym terenie znajduje się kilka budynków, musieliśmy wykorzystać bezprzewodowe mosty do połączenia ich między sobą. Dzięki temu nie było już konieczne prowadzenie kabli.

Tak samo system alarmowy, który jest zamontowany w biurowcu oraz na terenie jest załączany automatycznie z możliwością zdalnego uzbrajania i rozbrajania danych stref. Zarządca na bieżąco jest o tym informowany. Przez to nie musi być na terenie non stop. W razie problemów, dzięki obrotowej kamerze o wysokiej rozdzielczości, ma podgląd na całą fabrykę.

Ostatnim elementem, który zamontowaliśmy to system otwierania zdalnego szlabanu. Dzięki aplikacji na telefon jest to bardzo wygodne rozwiązanie.