Innowacyjne rozwiązania w zakresie systemu inteligentnego domu, to nie tylko ułatwienie przesuwania rolet lub żaluzji okiennych czy sterowanie światłem, ale również innowacyjne rozwiązania, jak np. zamontowanie specjalnej windy do wysuwania telewizora. Dzięki takim mechanizmom można zaoszczędzić sporo miejsca w każdym pomieszczeniu, ponieważ nieużywany telewizor schowany będzie w ścianie, czy w szafie. Wystarczy jeden przycisk, by telewizor się wysunął, jak i schował. W domu w Wieluniu taką windę wysuwającą telewizor zsynchronizowaliśmy właśnie z inteligentnym systemem Fibor.

Oprócz tego do naszych zadań należało pełne zautomatyzowanie bram wjazdowych na posesję. Możliwość zaprogramowania wielu różnych scen, ułatwia zamykanie i otwieranie bram, ale i łączenie tej czynności z innymi poleceniami, np. z włączeniem światła na podjeździe, w garażu czy w samym domu.

Klient posiada również duży i piękny ogród, dlatego zlecił nam zainstalowanie właściwych urządzeń, odciążających go w pracach, związanych z nawadnianiem ogrodu. Od teraz system, opierając się na danych, pobieranych ze stacji pogodowej Netatmo, sam zapewnia odpowiednią ilość wody wszystkim roślinom. System dba o optymalny poziom nawodnienia bez doprowadzenia do przegnicia czy nadmiernego zalania. Czujniki systemu dopasowują bowiem natężenie nawadniania do ilości opadów atmosferycznych. Opierając się na danych ze  stacji pogodowej i biorąc pod uwagę zapotrzebowanie ogrodu, dopasowaliśmy system tak, by dostarczał wodę kompleksowo na całym terenie. Wzięliśmy pod uwagę, które rośliny lepiej magazynują wodę i jak nawodnić trawnik, by nawet w upalne dni odznaczał się wyjątkową zielenią. Natomiast zautomatyzowanie wszystkich czynności, pozwala dbać o ogród nawet podczas dłuższej nieobecności.