Inteligentny Dom W Zgierzu

Ta realizacja została podzielona na dwa etapy.

Pierwszym etap zaplanowany został jeszcze przed wprowadzeniem się i dotyczył montażu systemu bezpieczeństwa i sterowania roletami.


Rolety
Zamontowanie modułów Fibaro do każdej rolety pozwoliło klientowi na automatyczne zamykanie domu w momencie wyjścia. Jeden centralny przycisk do zamknięcia wszystkich rolet. Dodatkowo ustawione sceny pozwalają na otwierania rolet w domu o zadanej godzinie. W ten sposób nie musimy pamiętać o zamknięciu rolet wieczorem.


Bezpieczeństwo
Czujniki dymu i zalania oraz odcięcie głównego zaworu wody. W każdym miejscu gdzie istnieje ryzyko zalania został zamontowany czujnik, który w razie wykrycia wody odcina główny zawór wody i informuje klienta o tej informacji. Jest to bardzo przydatna funkcja. Zawsze zachęcamy klientów do jej wykorzystania razem z odcięciem wody. W tym momencie nie tylko dostajemy informację, że coś się wydarzyło, ale także spokój, że woda została zakręcona i nic więcej złego się nie wydarzy.

W drugim etapie skoncentrowaliśmy się na:

Sterowaniu klimatyzacją
zamontowaliśmy praktyczny i łatwy w zastosowaniu adapter do obsługi klimatyzatorów. Takie rozwiązanie pozwala na wprowadzanie różnych parametrów zarówno dla natężenia pracy wentylatora jak i uzyskania pożądanej temperatury również z poziomu aplikacji mobilnej.


Ogrzewaniu
zastosowanie głowic termostatycznych w całym domu usprawniło zarządzanie ciepłem. Na taki krok klient zdecydował się między innymi ze względu na bardziej ekonomiczne i komfortowe sterowanie ogrzewaniem. Termostaty można bowiem ustawić tak, by redukowały poziom temperatury kiedy np. nikogo nie ma w domu, bądź w godzinach nocnych i odpowiednio podwyższały dla zwiększenia komfortu mieszkalnego, np. ranem przed wejściem do łazienki.


Zarządzaniu światłem
sterowanie oświetleniem w domach coraz bardziej staje się zwykłym standardem w nowoczesnych domach. Opcja wyłączenia światła już po wyjściu czy włączenia go przed wejściem do mieszkania bądź zintegrowanie go z systemem audio, pozwala wygodniej mieszkać, ale też nie przepłacać za prąd np. kiedy wychodząc w biegu do pracy, zapomnisz wyłączyć światła w łazience.


Nawodnieniu ogrodu
manualne sterowanie systemem nawadniania w ogrodzie jest pracochłonne i kosztowne, a do tego nie zawsze optymalne dla roślin. Co jeśli jesteś na urlopie, albo jeśli w godzinach idealnych na podlewanie, przebywasz poza domem? Z tego względu klient zdecydował się na automatyczny system nawadniania. Wprowadzenie kilku sekcji ułatwiło zarządzanie systemem, a dopasowanie natężenia nawodnienia do opadów atmosferycznych przekłada się na niższe rachunki za wodę.