Dom w Antoniewie

Takie realizacje są dowodem na to, że firma New Home radzi sobie w każdej, nawet bardzo trudnej sytuacji. W wykończonym 15 letnim domu mieliśmy zamontować system Fibaro razem z systemem nadzoru wizyjnego (kamery). We wdrażaniu takiego systemu ważne jest, by szukać właściwych rozwiązań, które pozwolą korzystać z profesjonalnych urządzeń i nie wpłyną negatywnie na estetykę budynku. Dlatego tym razem wykorzystaliśmy niezagospodarowane poddasze, na którym przeciągnęliśmy większość kabli do kamer.

System Fibaro został wykorzystany do sterowania światłami na zewnątrz oraz częściowo wewnątrz. Szczególnie istotne było to w łazienkach gdzie zautomatyzowaliśmy sterowanie oświetleniem oraz wentylatorami.

Dodatkowo dla zwiększenia komfortu stworzyliśmy strefę relaksacyjną w łazience, montując system audio. Zwróciliśmy uwagę na to, by podczas załączenia muzyki, automatycznie ustawała praca wentylatora, co eliminuje uciążliwy hałas podczas odprężania się w wannie.

Inwestor był w trakcie budowania zewnętrznego garażu. Zastosowaliśmy moduły do sterowania dwoma bramami garażowymi, a także do otwierania bramy wjazdowej. Dodatkowo zostały zamontowane kontaktrony oraz czujniki obecności samochodu razem z wizualnym czujnikiem zbliżeniowym, który informuje kierowcę jak wjeżdża do garażu oraz jak daleko jest od ściany. Za pomocą tych wszystkich czujników i modułów udało się stworzyć rewelacyjną scenę, dzięki której po przyjeździe klienta do domu i naciśnięciu przycisku, otwiera się brama wjazdowa i odpowiednia brama garażowa. Klient posiada 3 samochody, ale tylko 2 miejsca garażowe, dzięki naszej scenie nie traci już więcej czasu na weryfikowanie, które miejsce parkingowe jest wolne.