Dom w Rąbieniu

Ta realizacja jest idealnym przykładem na to, że system inteligentnego domu można wykorzystać w różnych kombinacjach, w zależności od własnych potrzeb i oczekiwań. Dla właścicieli nieruchomości w Rąbieniu istotne było:

  • zarządzanie oświetleniem,
  • bezpieczeństwo w domu i ochrona przed ewentualnym zalaniem,
  • wygodne sterowanie. systemem audio,
  • automatyczne otwieranie i zamykanie rolet,
  • kompatybilność nawadniania ogrodu z inteligentnym systemem domu.

Tak zaprojektowana instalacja zapewnia łatwiejsze zarządzanie oświetleniem czy kontrolowanie poziomu bezpieczeństwa w domu, jak i również zoptymalizowanie rachunków za prąd i wodę. Tak zaprojektowana instalacja wprowadza optymalne  ekonomiczne ogrzanie pomieszczeń, dzięki czemu nawet podczas dłuższej nieobecności w domu, klient może na bieżąco monitorować poziom temperatury i stan rachunków.
Z Fibaro kompatybilny jest również system audio. Takie rozwiązanie zapewnia jednak o wiele więcej funkcji niż tylko regulację głośności za pomocą telefonu czy tabletu. Możliwość wydzielania stref bądź łączenia systemu audio z alarmem w domu, sprawia że mieszkanie staje się o wiele bardziej wygodne i komfortowe.
Ciekawą opcją jest też możliwość montowania różnych czujników, zwiększających bezpieczeństwo Twojego domu. W tym przypadku klientowi zależało na ochronie konkretnych pomieszczeń przed zalaniem. Oprócz tego, że czujniki informują o zbliżającym się niebezpieczeństwie, to zsynchronizowane z instalacją wodną, odcinają natychmiastowo dopływ wody.
System Fibaro czuwa nad właściwym zaciemnieniem w domu. Rolety w domu ustawione są na konkretną pozycję otwarcia, dzięki czemu rano rozsuwają się wolniej i zasłaniają się wieczorem, kiedy konieczne jest już włączenie oświetlenia.
Wygoda inteligentnego systemu Fibaro dociera również na ogród. Dzięki wprowadzeniu kilku osobno działających sekcji, klient nie musi troszczyć się o nawodnienie ogrodu. Nawet kiedy jest na urlopie system załączy się sam i przestanie działać, podczas opadów atmosferycznych. System opiera się na rzeczywistych pomiarach opadów, dzięki czemu intensywność nawadniania jest właściwie regulowana.