Dom Zielony Romanów

Ta inwestycja dotyczyła podłączenia pod jeden system trzech modułów:

  • Ogrzewania,
  • Oświetlenia,
  • I kamer, monitorujących posesję.

Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych zdaje sobie sprawę, że dzięki tak innowacyjnym mechanizmom, jak termostaty Fibaro, można znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie, przy jednoczesnym uzyskaniu optymalnej temperatury w całym domu.

Montując termostaty, przeszkoliliśmy klienta z działania tych urządzeń, pokazując, jak można np. :

  • ustawić temperaturę, by np. obniżała się wieczorem, a podwyższała ranem,
  • wprowadzić niezbędne parametry na czas dłuższej nieobecności w domu,
  • wyeliminować zbyt mocne nagrzewanie się grzejników, podczas wietrzenia pomieszczeń.


Głowice pozwalają łatwo kontrolować temperaturę w całym domu. Wystarczy każdy grzejnik zaprogramować raz, by przez cały sezon zapewniał pożądane ciepło, bez ryzyka przegrzewania czy nadmiernego wychładzania pomieszczeń. W dużych nieruchomościach sterowanie ogrzewaniem zapewnia spory komfort. Łazienka czy kuchnia jest już przyjemnie nagrzana, zanim zadzwoni Twój budzik, a wieczorem nie musisz pamiętać, by obniżyć temperaturę, stwarzając idealne warunki do snu, system wygodnie i pewnie zadziała za Ciebie.

Tworzenie scen z oświetleniem coraz częściej przestaje być wyznacznikiem luksusu, a staje się standardem w wielu domach. Automatyczne wyłączenie światła pozwala płacić mniej za rachunki, a opcja regulacji natężenia oświetlenia np. w salonie, pozwala dopasować jasność do poszczególnych oczekiwań.

Ostatnim etapem naszych prac był monitoring. Klientowi zależało na wysokiej jakości obrazu, dlatego zdecydowaliśmy się na montaż czułych kamer, które wysokiej jakości obraz emitują również z godzin nocnych. Monitoring zamontowaliśmy na terenie całej posesji, dzięki czemu widoczny jest nie tylko front z bramą wjazdową, ale również tył domu.