Bezpieczeństwo w wydaniu Inteligentnego Domu Fibaro

10-04-2019    

Twój dom jest na tyle bezpieczny, na ile sam go chronisz. Trudno jednak przewidzieć wszystkie wypadki losowe, a fakt, że w 2018 roku znów wzrosła liczba kradzieży z włamaniem, przekonuje, by stawiać na funkcjonalne i pewne systemy, jak np. Fibaro. Przekonaj się więc sam, kiedy Twój dom będzie naprawdę chroniony i bezpieczny.

Dobre zamki w drzwiach i oknach to czasem zbyt mało?

Według oficjalnych policyjnych statystyk w 2018 roku każdego dnia w Polsce dochodziło do około 189 włamań. Natomiast w porównaniu z poprzednim rokiem aż o 5,4% wzrosła liczba kradzieży z włamaniem. Nie zawsze da się przewidzieć scenariusz. W wielu przypadkach włamanie jest przemyślanym i zaplanowanym działaniem, choć często domownicy sami stwarzają okazję, pozostawiając np. otwarte okno, niedomkniętą bramę wjazdową czy montując słabej jakości zamki do drzwi wejściowych. Jest więc logiczne, że rolety antywłamaniowe nie spełnią swej funkcji, jeśli właściciel domu zapomni o ich zamknięciu. Dlatego zaprogramuj swój system bezpieczeństwa w najnowszej technologii tak, by wszystkie urządzenia alarmowe włączać za pomocą jednego przycisku, a informację o przebywających na posesji intruzach otrzymać, nawet kiedy jesteś na urlopie.

Fibaro chroni Twój dom pod wieloma względami

Antywłamaniowe rolety, solidne ogrodzenie posesji czy dobre zabezpieczenia w drzwiach chronią domowników przed włamaniem, ale nie ustrzegą przed innymi losowymi zdarzeniami, jak pożar, zalanie czy zaczadzenie. Twój dom będzie więc w pełni bezpieczny, jeśli wyposażysz go w inteligentne czujniki, dzięki którym właściciel może szybko zareagować i ustrzec siebie i bliskich przed poważnym zagrożeniem. Wszystko masz więc pod kontrolą, jeśli zamontujesz:

 - Smoke sensor  - czujnik dymu. Zamontuj w każdym pomieszczeniu, by czuć się bezpiecznie i pewnie. Sensor uruchomi się, zanim Ty poczujesz dym, dzięki czemu przeprowadzisz sprawną ewakuację wszystkich domowników i zaalarmujesz straż pożarną.  Smoke sensor w połączeniu z aplikacją mobilną poinformuje Cię o niebezpieczeństwie również, kiedy nie będzie Cię w domu. To dobra opcja, jeśli w roztargnieniu zapomnisz np. wyłączyć piekarnika czy kuchenki. Czujnik szybko zareaguje na ulatniający się dym - zdążysz wrócić do domu albo zadzwonić po pomoc. Tutaj warto dodatkowo zastosować rozwiązanie inteligentnych wtyczek – wall plug, dzięki którym nie tylko zmierzysz poziom zużytej energii, ale również zostaniesz powiadomiony o niewłaściwej pracy urządzeń.

 - flood sensor – awaria pralki czy zmywarki może prowadzić do poważnych szkód w domu. Instalacja flood sensor i elektrozaworu pozwoli na odcięcie dopływu wody, w momencie rozpoczęcia przecieku.

 - CO sensor – co roku każdej zimy dwutlenek węgla zabija w Polsce, co najmniej kilkadziesiąt osób. Brak symptomów zewnętrznych, jak zapach czy wydzielanie się dymu nie pozwala domownikom zareagować na czas. Natomiast CO sensor poinformuje Cię nie tylko o wydzielaniu się czadu, ale również otworzy okna i uruchomi wentylację w domu, co ułatwi ewakuowanie wszystkich domowników, zwłaszcza nocą.

Miej pewność, że Twój system zawsze działa!

Synchronizacja całego systemu bezpieczeństwa to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim pewność, że o niczym nie zapomniałeś, a Twój dom jest pod czujnym okiem inteligentnego systemu Fibaro. Zintegrowanie całego systemu alarmowego pozwala nie tylko przed snem łatwo i szybko zadbać o bezpieczeństwo domu, ale przede wszystkim przed wyjściem do pracy czy wyjazdem na urlop. Nie musisz się zastanawiać, czy o czymś zapomniałeś, system alarmowy uruchomi się automatycznie i to za pomocą tylko jednego przycisku.

Fibaro ułatwia zarządzanie całym systemem także dzięki Key – Fob, który jest tak zaprogramowany, by za pomocą jednego ruchu wykonać kilka czynności. Nie tracisz czasu na zamykanie rolet, włączanie alarmu i kamer czy gaszenie świateł. Key – Fob zrobi to za Ciebie. Z pozoru może się wydawać, że to zbędny luksus, ale każdy, kto choć raz zawracał z połowy drogi, z powodu niewłączonego alarmu czy zostawionego światła w łazience, wie, że to pragmatyczne i niezwykle komfortowe narzędzie.

Fibaro myśli naprawdę o wszystkim

Dzięki Fibaro możesz mieć pełną wiedzę o tym, co się dzieje na terenie Twojej posesji również, kiedy nie ma Cię w domu. Wystarczy, że zdecydujesz się na system monitoringu, połączony z czujnikami ruchu. Bardzo dobre rozwiązanie, jeśli mieszkasz bardziej na uboczu bądź często nie ma Cię w domu. Pojawienie się nieproszonych gości szybko zostanie zarejestrowane przez czujnik ruchu, a dzięki przesłanemu nagraniu z kamery, będziesz mógł ocenić poziom zagrożenia. Możesz przecież zapomnieć, że poprosiłeś mamę, by podlała kwiatki. Może to być też syn sąsiada, któremu właśnie wpadła piłka do Twojego ogrodu. Sam więc zdecydujesz, kiedy niezbędna będzie interwencja.

System Fibaro rozwiązuje jeszcze jeden dość poważny problem – wykonywanie prac ogrodowych czy przydomowych pod nieobecność właścicieli. Rozdawanie kluczy czy podawanie pinu do systemu alarmowego nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Jednakże często zależy nam, by strzyżenie trawnika czy sprzątanie domu odbywało się w godzinach, kiedy jesteśmy poza domem. Właściciel, który wie, jak niebezpieczne może być pożyczenie kluczy czy zdradzenie kodów alarmowych, ma do dyspozycji całkiem inne i o wiele lepsze, a także bezpieczniejsze rozwiązanie - przydzielenie każdej osobie indywidualnego numeru pin. Zaufana osoba wprowadzona jest do systemu alarmowego. Na podstawie pinu może otworzyć bramę wjazdową, by wejść na ogród, bądź drzwi do domu, jeśli i taka jest konieczność. Właściciel nieruchomości jest powiadomiony za każdym razem, kiedy zostaje wprowadzony poszczególny numer pin.

Fibaro skutecznie zniechęci złodziei

Należy pamiętać też o tym, że złodzieje przeważnie wykonują właściwy rekonesans, obserwując codzienne zwyczaje mieszkańców. Wiedzą więc kiedy nie ma nas w domu, kiedy jedziemy na urlop i nawet jeśli wieczorem włączymy światło, by zasugerować, że ktoś jest w domu, to dla przygotowanych złodziei nie będzie to żadnym straszakiem. Co jednak skutecznie ich odstraszy to hałas syreny alarmowej. Reagująca na ruch syrena dodatkowo zaalarmuje sąsiadów, którzy wiedząc, że przebywasz na urlopie, z pewnością zawiadomią policję. Alarm i sygnalizacja świetlna uruchomią się również przy próbie otwarcia okna.

Dom, w którym czujesz się bezpiecznie

System bezpieczeństwa Fibaro to innowacyjna technologia, bardzo łatwa w obsłudze i zastosowaniu. Sam zdecyduj, które elementy zapewnią Ci maksymalne bezpieczeństwo i podniosą komfort mieszkania. Decydując się na zabezpieczenie domu, weź pod uwagę:

  •  jak często nie ma Cię w domu i w jakich sytuacjach potrzebujesz ochrony,
  • w jaki sposób złodziej może przedostać się na posesję,
  • jakie czujniki powinieneś zainstalować i gdzie,
  • czy chcesz zapewnić dostęp do domu, czy posesji osobom trzecim, również, kiedy nie ma Cię w domu  (ogrodnik, gosposia, opiekunka do dzieci).

Odpowiedzi na te pytania ułatwią skonfigurowanie własnego systemu bezpieczeństwa, idealnie odpowiadającego potrzebom domowników. 


Tagi: fibaro, smart home, inteligentny dom, bezpieczeństwo